KOMBİNE ESTETİK

Kombine estetik ameliyatları ile yepyeni bir hayat…
Vücudunuzun farklı bölgelerinde sizi rahatsız eden problemler mi var?
O halde; tanışalım, merak ettiklerinizi yanıtlayalım ve size özel uygulamalar hakkında konuşalım.
Deneyimlerimizden faydalanmak için bizimle hemen iletişime geçin.

Kombine estetik nedir?

Kombine estetik, estetik ameliyatların vücudun birden fazla bölgesine aynı zaman içinde uygulanmasıdır.
“Estetik bir bütündür” anlayışını benimser.

Örneğin karın bölgesi sarkmalarında, yağ fazlalıklarında karın germe ameliyatı yapılır. Ancak bel bölgesindeki yağlanma artışı için liposuction yapılmazsa düz bir karnın yan taraflarında şiş bir görüntü oluşur. Dolayısıyla estetik bir bütünlük için karın germe ile birlikte bel bölgesi liposuction kombine estetik ameliyatı yapıldığında çok daha güzel bir görüntü oluşturur.

Gebelik, doğum yapma kadın vücudu için en büyük travmadır. Bir çok vücut bölgesinde problem oluşturur. Göğüsler de sarkma, sönme şikayeti ile birlikte karın bölgesinde çatlaklar, sarkma oluşturur. Dolayısıyla bu problemlerin birlikte çözümlenmesi birçok avantaj sağlar. Tek anestezi alma, iyileşme döneminin aynı süre içinde tamamlanması, maliyetin daha az olması başlıca avantajlarıdır. Ayrıca kombine estetik ameliyatlarda ağrı, şişlik, morarma ve ödem tek bir iyileşme döneminde gerçekleştiği için avantajdır.

Yine yüz estetiği olarak birçok kombine estetik ameliyat yapılabilir. Özellikle 30’lu yaşlardan itibaren burun şekil bozukluğu ve nefes alma probleminin olduğu birçok kişide üst göz kapaklarında ki sarkıklık da düzeltilebilir. Bu sayede kişi olduğundan çok daha genç görünür. Yine yüz bölgesinde burun veya göz kapağı ameliyatları ile birlikte kepçe kulak problemi olan kişilerde bu operasyonlar rahatlıkla tek anestezi altında yapılır. Aynı iyileşme süresi içinde sosyal yaşama dönülür. Daha ileri yaşlarda ise yüz germe, boyun germe, alın germe ve yüze yağ enjeksiyonu gibi operasyonlar bir arada kombine ameliyatlar olarak yapılabilir.

Yine vücudun farklı bölgelerindeki kişiyi rahatsız eden problemler kombine ameliyatlarla giderilebilir. Örneğin göğüs büyütme ile burun ameliyatı ya da göğüs büyütme, küçültme, dikleştirme ameliyatı ile liposuction operasyonu kombine estetik ameliyatlar olarak yapılabilir.

Ameliyat sonrası iyileşme süreci nasıldır?

Kombine estetik, vücudun farklı bölgelerindeki kişiyi rahatsız eden problemlerin, birlikte çözümlenmesini sağlar. Tek anestezi alma, iyileşme döneminin aynı süre içinde tamamlanması, maliyetin daha az olması başlıca avantajlarıdır. Ayrıca, ameliyatlarda oluşabilecek ağrı, şişlik, morarma ve ödem durumları, tek bir iyileşme döneminde gerçekleştiği için avantajdır.

İyileşme süreci, kombine estetiğin kapsamına göre değişiklik göstermektedir. Hangi bölgeye uygulanacak, hangi ameliyatlar birlikte uygulanacak gibi soruların cevaplarını ameliyat öncesinde doktorunuzdan öğrenebilirsiniz.

Hastalarımın büyük bir kısmı yurt dışında yaşadığından ameliyat için zaman ayırmaları zor oluyor. Bu nedenle genel sağlık problemi olmayan bir çok hastamda, yıllardır kombine estetik ameliyatları gerçekleştirerek daha kısa sürede daha büyük bir estetik memnuniyete ulaşmaktayız. Birlikte yapılabilecek operasyonlar fiziksel muayene ve kan tahlilleri sonrası, gereklilik veya hasta isteği üzerine doktoru eşliğinde belirlenir. Sonrasında bir ameliyat planı çıkarılır. Hastanede yapılan laboratuvar tahlilleriniz ve anestezi muayenenizin ardından tek bir operasyonla birçok bölgede estetik görünüm sağlanır.

Detaylar için izleyin

Op. Dr. Altan Yücetaş, kombine estetik hakkında merak edilenleri anlatıyor.

Kombine estetik fiyatları neye göre değişir?

Kombine estetik ameliyatların fiyatları hangi ameliyatların bir arada yapılacağına göre değişmektedir. Sitemizin iletişim kısmından mail veya WhatsApp yoluyla vücudunuzda rahatsız olduğunuz bölgelerin resimlerini gönderdiğiniz taktirde hem operasyon hakkında detaylı bilgi hem de sizin ihtiyaç duyduğunuz kombine estetik ameliyatların maliyeti konusunda bilgi alabilirsiniz.

Kombine estetik ameliyat olanlarda, kişiyi mutsuz eden bölgesel birçok probleminin tedavisi sonrası; kişilerin sosyal hayatta daha aktif olduğu ve özgüvenlerinin arttığı tespit edilmiştir. Dolayısıyla estetik cerrahinin yüz güldürücü operasyonlarından biridir.

Bize ulaşarak kombine estetik ameliyatlar nasıl yapılır, sonrası iyileşme süreci nasıldır? Kombine estetik ameliyat yaptıranlarda şişlik, morarma, ödem ne zaman geçer ve ücreti 2018 fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz. Ayrıca ücretsiz muayeneniz esnasında kombine estetik ameliyat yaptıranların öncesi ve sonrası resimlerini görebilirsiniz.

Sıkça sorulan sorular

Kombine estetik yüz bölgesinde uygulanır mı?

Yüz estetiği olarak birçok kombine estetik ameliyat yapılabilir. Özellikle 30’lu yaşlardan itibaren burun şekil bozukluğu ve nefes alma probleminin olduğu birçok kişide, üst göz kapaklarındaki sarkıklık da düzeltilebilir. Bu sayede kişi olduğundan çok daha genç görünür. Yine yüz bölgesinde burun veya göz kapağı ameliyatları ile birlikte kepçe kulak problemi olan kişilerde bu operasyonlar rahatlıkla kombine ameliyat olarak tek anestezi altında yapılır. Aynı iyileşme süresi içinde sosyal yaşama dönülür. Daha ileri yaşlarda ise yüz germe, boyun germe, alın germe ve yüze yağ enjeksiyonu gibi operasyonlar bir arada kombine ameliyatlar olarak yapılabilir.

Birden fazla estetik ameliyata ihtiyacım var. Hem meme büyütme hem de burun estetiğini aynı zamanda yaptırabilir miyim?

Genel sağlık problemi olmayan bir çok hastamda, yıllardır kombine ameliyatları gerçekleştirerek daha kısa sürede daha büyük bir estetik memnuniyete ulaşmaktayım. Birlikte yapılabilecek operasyonlar fiziksel muayene ve kan tahlilleri sonrası, gereklilik veya hasta isteği üzerine doktoru eşliğinde belirlenir. Sonrasında bir ameliyat planı çıkarılır. Hastanede yapılan laboratuvar tahlilleriniz ve anestezi muayenenizin ardından tek bir operasyonla birçok bölgede estetik görünüm sağlanır.

Kombine estetik ameliyatı için işten kaç gün izin almam gerekir?

Kombine ameliyatların hangi bölgelerde uygulanacağına göre hastanede kalış ve iyileşme süresi değişmektedir. Sizi doğru bilgilendirebilmemiz için, lütfen bizimle iletişime geçin.

Kombine estetik ameliyatını hangi doktorlar yapar?

Kombine estetik özel uzmanlık gerektiren bir ameliyattır. Estetik plastik ve rekonstrüktif cerrahi uzmanı doktorlar tarafından yapılmalıdır.

Sizi arayalım