BACAK ESTETİĞİ

Bacak germe ameliyatlarında yüz güldüren sonuçlar…
Orantılı ve sütun gibi bacaklara sahip olmak mı istiyorsunuz?
O halde; tanışalım, merak ettiklerinizi yanıtlayalım ve size özel uygulamalar hakkında konuşalım.
Deneyimlerimizden faydalanmak için bizimle hemen iletişime geçin.

Bacak estetiği nedir?

Bacak estetiği ameliyatları her kadının isteği olan, güzel ve şekilli bacaklara kavuşmayı sağlar.

Genetik olarak bacak şeklinin yağlanmaya meyilli olması, kilo alıp verme, obezite cerrahisi sonrası aşırı zayıflama, doğum yapma gibi nedenlerle bacaklarda şekil bozukluğu oluşabilir.

Bacak estetiği kimlere yapılır?

Bacak estetiği ameliyatları, genetiğe bağlı veya doğuştan olan bacak yapısındaki bozukluklar için uygulanabilir. Ayrıca, kaza sonucu oluşan değişikliklerde, kilo alıp vermeye bağlı olan deformasyonlarda, obezite cerrahisi sonrası kısa zamanda hızlı zayıflama sonrasında, doğum yapma gibi nedenlerle bacaklarda oluşan şekil bozuklukları için de yapılabilir. Kalın bacak inceltilirken vücudun üst kısmıyla orantılı hale gelmesi de sağlanır.

Bacak şekillendirmede liposuction uygulanır mı?

Özellikle kalın bacakları inceltmek için ya da bölgesel olarak yağ fazlalığı olan basen, bacak içi ve diz bölgelerine liposuction yapılabilir. Bacak inceltme estetiği için vaser liposuction tekniği kullanılmışsa neredeyse hiç ağrı olmadan, şişlik ve morlukların ise çok az olduğu güzel sonuçlar elde edilir.

Çarpık bacak estetiği nedir? Nasıl yapılır?

Bacaklardaki bir diğer sorun, bacakların çarpık veya parantez diye adlandırdığımız şekilde olmasıdır.
Genetik nedenlerden kaynaklanan bu durumun tedavisinde çarpık bacak estetiği yapılır. Vücudun herhangi bir bölgesinden alınan yağlar bu bölgeye enjekte edilerek çarpık bacak sorunu düzeltilebilir. Bu sayede bacakların genel görüntüsündeki orantısızlık da düzelmiş olur. Eğer vücutta yeterince yağ dokusu yoksa bu durumda bacak dolguları kullanılarak bacak şekilsizliği düzeltilir. Çarpık bacak veya parantez bacak estetiği yaklaşık bir saat sürer ve hastanede kalmayı gerektirmez. 3 gün sonra banyo yapılabilir. Bir ay süreyle özel bir korse kullanmak gerekir. Yine 3. gün kontrolü sonrasında uçarak seyahat edilebilirç İlk ay bol bol yürüyüş yapmak gerekir. Birinci aydan sonra diğer spor hareketleri yapılabilir.

Detaylar için izleyin

Op. Dr. Altan Yücetaş, bacak estetiği ameliyatı hakkında merak edilenleri anlatıyor.

Bacak estetiği nasıl yapılır?

Bacaklarda özellikle de iç bacakta deri sarkması, gevşeme varsa bacak içi germe yada uyluk germe olarak isimlendirdiğimiz bir ameliyatla bacak estetiği gerçekleştirilir.
Bacak germe estetiği ameliyatı genel anestezi ile yapılır ve ortalama 1-1,5 saat sürer.
Deri fazlalığının miktarına bağlı olarak sadece kasık arasında yapılan bir kesi ile yada sarkma fazla ise bacak iç kısmına da uzatılan bir kesi ile sarkmış olan deri ve yağ dokusu çıkarılır. Bacak estetiği ameliyatlarından biri olan bacak germe ameliyatında dren kullanımı gerekmez.
Bacak estetiği ameliyatlarında iç dikiş tekniği kullanıldığı için dikiş alma gerekmez.
Bir günlük dinlenmeden sonra ertesi gün hastaneden ayrılabilirsiniz.

Bacak germe ameliyatı sonrası iyileşme süreci nasıldır?

  • Bacak estetiği ameliyatı sonrası, 3. 5. 7. ve 10. gün kontrolleri yapılmalıdır.
  • 10.gün kontrolünden sonra hasta duş alabilir.
  • Hastanede verilen kuvvetli ağrı kesiciler ve hastaneden ayrıldıktan sonra kullanılan ağrı kesiciler sayesinde iyileşme dönemi neredeyse ağrısız ve rahat geçer.
  • Bacak germe estetiği ameliyatı sonrası üçüncü haftadan itibaren iz azaltıcı krem ve bantlara geçilir. Bu krem veya bantları altı ay kullanmakta fayda vardır.
  • Bacak germe ameliyatı sonrası genital bölge temizliği çok önemlidir. Bu bölgeden enfeksiyon kapmamak için koruyucu antibiyotik kullanımı dışında özel bakım gerekir.
  • Bacak germe ameliyatı sonrası ödem ve şişlikler bir iki hafta içinde hızla kaybolur.
  • 10. günden itibaren rahatlıkla sosyal yaşama dönülebilir.
  • Bacak germe ameliyatı sonrası ilk bir ay yürüyüş dışında spor yapılmamalıdır.

Bacak germe ameliyatının fiyatları neye göre değişir?

Bacak estetiği fiyatları bacakta yapılacak işlemlere göre değişmektedir.

Sadece liposuction yapılmasına ya da bacak germe ile birlikte liposuction yapılmasına veya bacağın hangi bölgelerinden yağ alınması gerektiğine göre değişmektedir.

Sitemizin iletişim kısmından mail veya WhatsApp yoluyla vücudunuzda rahatsız olduğunuz bölgelerin resmini gönderdiğiniz taktirde hem operasyon hakkında detaylı bilgi hem de bacak estetiği maliyeti konusunda bilgi alabilirsiniz.

Sıkça sorulan sorular

Bacak germe ameliyatı nasıl yapılır?

Deri fazlalığının miktarına bağlı olarak sadece kasık arasında yapılan bir kesi ile yada sarkma fazla ise bacak iç kısmına da uzatılan bir kesi ile sarkmış olan deri ve yağ dokusu çıkarılır.

Bacak germe ameliyatı ne kadar sürer?

Bacak germe estetiği ameliyatı genel anestezi ile yapılır. Ortalama bir bir buçuk saat sürer.

Bacak gerdirme yaptıranlarda ameliyat sonrası çok ağrı olur mu?

Hastanede verilen kuvvetli ağrı kesiciler ve hastaneden ayrıldıktan sonra kullanacağız ağrı kesiciler sayesinde iyileşme dönemi neredeyse ağrısız ve rahat geçer.

Bacak germe ameliyatı sonrasında iyileşme süreci nasıldır?

Ameliyatta, iç dikiş tekniği kullanıldığı için dikiş alma işlemi gerekmez. Hasta 1 günlük dinlenmeden sonra ertesi gün hastaneden ayrılabilir. Hastanın, ameliyattan sonraki 3. 5. 7. ve 10. günde, kontrol için doktoruna görünmesi gerekir.

Bacak germe ameliyatı tekrarlanabilir mi?

Bacak germe ameliyatı rahatlıkla tekrarlanabilir.

Ameliyat sonrasında spor yapılabilir mi?

Bacak germe ameliyatı sonrası ilk bir ay yürüyüş dışında spor yapılmamalıdır.

Bacak estetiği ameliyatı için yaş sınırı var mıdır?

Bacak estetiği ameliyatı için yaş sınırı yoktur. Bacak bölgesinde aşırı kilo alıp vermeye veya doğumlara bağlı sarkma veya yağlanma fazlalığı olduysa 18 yaşından itibaren yapılabilir.

Bacak germe ameliyatı sonrası şişlikler ne zaman geçer?

Bacak germe ameliyatı sonrası ödem ve şişlikler bir iki hafta içinde hızla kaybolur. 10. günden itibaren rahatlıkla sosyal yaşama dönülebilir.

Bacak germe ameliyatı sonrası iz kalır mı?

Deri fazlalığının miktarına bağlı olarak kesi uzunluğu farklılık gösterir. Bacak germe ameliyatı sonrası üçüncü haftadan itibaren iz azaltıcı krem ve bantlara geçilir. Bu krem veya bantları altı ay kullanmakta fayda vardır.

Bacak germe ameliyatını hangi doktorlar yapar?

Bacak germe operasyonlarını estetik cerrahlar yapmaktadır. Doktorunuzu seçerken, bu ameliyatlarda deneyim sahibi olmasına dikkat ediniz.

Sizi arayalım